Ako vybrať autokameru?

Autokamery sú neoceniteľným pomocníkom v aute. V prípade, že sa staneme účastníkmi dopravnej nehody, dokážu poskytnúť záznam polícii alebo poisťovni a preukázať našu nevinu. K tomu je ale potrebné, aby kamera spoľahlivo fungovala a zaznamenala všetky dôležité detaily.

Mnoho vodičov najskôr investuje do nízkorozpočtových kamier, ktoré bohužiaľ v momente incidentu nefungujú, v dôsledku rôznych prevádzkových chýb. Následne, až po negatívnej skúsenosti hľadajú kvalitnejšie alternatívy. Ak sa chcete vyhnúť nepríjemnostiam, poradíme vám, aké parametre by mala kvalitná autokamera spĺňať a aký je rozdiel medzi lacnými a drahšími zariadeniami.

Overený výrobca s kvalitnými komponentami

Autokamery na zahraničných čínskych obchodoch štartujú na cenovej úrovni 30 Eur, ponúkajú množstvo funkcii a sľubujú 100% spoľahlivosť. Spoľahlivosť spočíva v kvalite snímača, procesora, základnej dosky a spôsobu, akým je všetko zostavené a testované na výrobnej linke. To všetko sa započítava do výslednej ceny produktu. Výrobcovia lacných autokamier sa snažia maximalizovať predaj a držať cenu nízku implementáciou lacných komponentov a nie príliš dôkladným testovaním. Na konci tak utrpí zákazník, pretože zariadenie sa počas jazdy prehrieva a poskytuje prerušovaný záznam.

Teplotná odolnosť

Teplotná odolnosť výrazne predlžuje životnosť kamery. Preto by zariadenie malo byť vybavené super kondenzátorom namiesto klasickej lítium-iónovej batérie. Lepšie zvláda teplotné zmeny, je spoľahlivejší, bezpečnejší a vydrží násobne viac.

Ako sme už spomínali, kvalitné komponenty sú základ. Ak parkujete 8 hodín denne na priamom slnku, konštantné teplo dokáže lacné komponenty ľahko poškodiť, čím sa skracuje životnosť kamery.

Používateľské rozhranie

Čím intuitívnejšiu kameru si zaobstaráte, tým lepšie pre vás. Rozhranie nízkorozpočtových modelov vie byť mätúce a neumožňuje prispôsobenie funkcii vaším potrebám. Zásadný rozdiel v kvalite je vidieť aj v zariadeniach, ktoré umožňujú ovládanie pomocou mobilnej aplikácie, prostredníctvom WI-FI pripojenia. Renomovaní výrobcovia majú omnoho vyladenejšie aplikácie, ktoré správne pracujú na akomkoľvek mobilnom zariadení, čo koniec koncov dokazujú aj samotné recenzie na obchodoch s aplikáciami. Stabilné WI-FI spojenie zasa zabezpečí, aby vám neuniklo žiadne oznámenie, v prípade poruchy zariadenia.

Kvalita videa

Čudovali by ste sa, ale nie všetky kamery dokážu zaznamenať aj tie najmenšie detaily, ako sú napríklad ŠPZ. Kvalita videa musí byť čo najostrejšia a najčistejšia. Platí, že vysoké rozlíšenie záznamu nie je zárukou aj kvalitného výstupu.

Dobrá kvalita závisí od viacerých faktorov ako je napríklad šošovka a svetelnosť objektívu. Svetelnosť sa označuje písmenom F. Čím nižšia je hodnota svetelnosti, tým viac svetla na šošovkou prejde, a vy získate kvalitnejšie video. S kvalitou súvisí aj frekvencia snímania. Základné, najnižšie hodnoty sa pohybujú na úrovni 20-24 fps. Kvalitné záznamy je možné získať ale až od úrovne 30 fps. Veľmi dôležitý je aj uhol záberu, ktorým zariadenie disponuje. Lacné modely majú uhol záberu len 110°, ktoré snímajú len to čo je pred vami. Optimálny uhol je 140°, kedy kamera bude snímať aj blízke okolie ako sú napríklad semafory, značky a chodníky.
Dobrá kombinácia týchto faktorov zabezpečí, že kamera bude schopná zhotoviť použiteľný záznam za akéhokoľvek počasia, za akýchkoľvek svetelných podmienok.

Zákaznícka podpora

Renomovaný výrobcovia pravidelne poskytujú svojim zákazníkom aktualizácie firmvéru. Tie zabezpečujú optimálny výkon kamier a opravujú prípadné chyby, ktoré sa môžu vyskytnúť. Výrobcovia a predajcovia lacných autokamier nemajú zdroje, čas ani vedomosti  na vytváranie dobrých aktualizácii firmvéru. Rovnako neposkytujú ani odbornú pomoc pri zložitejších problémoch a v rukách vám tak ostane nepoužiteľné zariadenie.

Všetky uvedené parametre spĺňajú aj autokamery Neoline, ktoré dlhodobo patria k lídrom na poli automobilovej snímacej techniky. Prezrite si našu aktuálnu ponuku a vyberte si riešenie, ktoré uspokojí vaše potreby.

Prečítajte si tiež …

Menu